Näiteringide etendused said salvestatud videosse

Loomise kuupäev 23.11.2020

Kevadel 2020 pidi saama teoks Ida-Viru maakonna üldhariduskoolide teatripäev, mida me juba neljandat aastat planeerisime. Tundus, et kõik õnnestub kenasti… Ja siis kehtestati eriolukord, koolid läksid distantsõppele, kõik üritused ja kogunemised tühistati. Kuri viirus seiskas elu mitmeks kuuks. Nii saigi teatripäev paremate aegade lootuses lükatud edasi sügisesse.

Arutlemise tulemusel sai paika pandud uus tähtaeg - 12.november 2020. Kuna aga Covid-19 viirus hakkas sügisel levima uue hooga, siis muutsime statuuti, et kogunemist ei toimu ja näiteringid saadavad oma etendustest videosalvestused. Jällegi astus saatus vahele, paljudes koolides ei toimunud septembris huviringe.

Meie aga ei heitnud meelt. Kõik meie kolm näiteringi harjutasid näidendeid ja tähtajaks salvestati need ka videoks.

Salvestuste tegemise juures oli meil palju häid abilisi. Kõige sügavam tänukummardus lapsevanematele, kes organiseerisid oma lastele suurepärased kostüümid.

Nüüdseks oleme osaliste endiga kõik kolm salvestust läbi vaadanud, analüüsinud ja neljanda teatripäeva projekti pidulikult maiustades lõpetanud.

Aitäh Margit Kurvitsale filmimise ja Helen Rajasele küpsetiste eest!

Näiteringide juhendaja Piia Otti

Etendusi saab vaadata siin:

Viimati muudetud 25.11.2020.