Naerupallid külastasid koos isadega Elistvere loomaparki ja Tagurpidi Maja

Loomise kuupäev 12.11.2018

Selle õppeaasta alguse ühel lasteaia koosolekul käis ühel  pisikesel seltskonnal peast läbi uitmõte – miks mitte korraldada isadele teistmoodi isadepäev. idee oli teha midagi toredat väljaspool lasteaeda. Mõtteid oli mitmeid, üks neist oli külastada Tagurpidi Maja. Kuna lasteaial oli plaani võetud korraldada õppekäik Elistvere loomaparki, siis tekkis kohe suurepärane mõte, ühildada mõlema külastamine. 

10.novembril saigi mõte teoks. Isad, lapsed, emad ja õpetajad koos, alustasime oma väikest seiklust.

Esimene peatus oli Elistvere loomapark, kus suurt elevust tekitas pruunkaru, kes istus ja poseeris. Oravad, rebased, põhjapõder, kabehirved, meie oma metsade põdrad, metsnugised, piisonid ja närilised olid põnevad jälgida. Ja muidugi ilvesed – väga uhked ja ilusad loomad. Lõbus oli, kui lapsed mõõtsid endi ja isade pikkusi ning võrdlesid tulemusi erinevate loomade turjakõrgustega. Õues uudistatud ja seigeldud, suundusime töötubadesse. Isad ja lapsed said koos disainida pesakaste ja teha puidust võtmehoidjaid. Lisaks oli võimalik määrata seeni, tutvuda meie looduses levinud puude liikidele omaste tunnustega, panna kokku suurt puzzlet jms.

Aeg läks märkamatult kiiresti kuni oligi aeg edasi liikuda. Otsustasime, et nüüd on paras aeg teha üks toekas lõuna ning selleks sõitsime Lõunakeskusesse, kus iga pere leidis endale meelepärase toidukoha. 

Kõhud täis, sõitsime Tagurpidi Majja, kus meid juba oodati. Buss ei jõudnud veel maja ette, kui emotsioonid olid laes – kuidas see võimalik on, et üks maja seisab katusel. Maja uksest sisse astudes, tuli uus emotsioonide laine, kõik on tagurpidi – vann ja saun laes, voodid pea kohal, köögis külmkapp ja isegi asjad külmakapis on tagurpidi! Väga lustlik oli.

Lõpuks oligi käes aeg hakata tagasi sõitma. Mõni tund sõitu ja olimegi taas kodus. Rõõmsad ja natuke väsinud. Väga tore isadepäeva väljasõit oli. Aitäh kõikidele asjaosalistele!

Eliisabeti ema ja isa

Viimati muudetud 19.05.2020.