Ida-Virumaa kooliteatrite festivalil tunnustati meid eripreemiaga

Loomise kuupäev 23.03.2024

19.-20.märtsil käesoleval aastal toimus Jõhvi Kontserdimajas järjekordne Ida-Virumaa kooliteatrite festival.

Mõlemal päeval astus üles ka üks Illuka Kooli kollektiiv. Esimesel päeval osales 7.-9.klassi näitering Artur Alliksaare luulekavaga "Elada siiski on ilus" ja teisel päeval 5.-6.klassi näitering Wimbergi luuletusega "Üks".
Žüriisse kuulusid: Jekaterina Kordas - Vene teatri ja Vene nukuteatri näitleja; Roman Maksimuk - Vene nukuteatri näitleja, lavastaja; Tiina Mälberg - Eesti Teatriliidu ja Eesti Näitlejate Liidu liige, näitleja Rakvere teatris; Jelena Vaher - Jõhvi nukuteater "Lepatriinu" kunstiline juht, näitleja; Valentina Fursova - Jõhvi teater "Tuuleveski" direktor, lavastaja, näitleja; Kristiina Oomer - Eesti Harrastusteatrite Liidu tegevjuht.

Mõlemad meie luulekavad pälvisid žüriilt kiidusõnu nii aktuaalse teema kui ka ilusa eestikeelse esituse eest. Samuti kiideti seda, et esitajad said ise aru, millest nad räägivad, olid nii öelda teema endast läbi lasknud.
7.-9.klassi Artur Alliksaare luulekava "Elada siiski on ilus" sai 5.-9.klassi kategoorias eripreemia aktuaalse teema esitamise eest luule kaudu. Luulekava pani Alliksaare tekstidest kokku ja juhendas õp Piia Otti, muusikatöötluse tegi õp Peeter Priks, liikumise seadis õp Kaja Kama. Samas vanusekategoorias pälvis parima meesrolli tiitli meie 7.klassi õpilane Kerto Vinkler.
Väga tublid olid ka nooremad õpilased (5.-6.kl), kes esitasid Wimbergi luuletuse "Üks". Ka nemad said žüriilt palju kiidusõnu. Kuna aga festivalil kuulusid meie mõlemad kavad ühte kategooriasse, siis üks lihtsalt pidi parem olema... Seekord jäid peale vanemad ja kogenumad.

Fotode autor Mirjam Vinkler.

Viimati muudetud 23.03.2024.