Hea on head teha: andja süda teeb kingi kalliks ja hinnaliseks

Loomise kuupäev 27.12.2023

Illuka Koolis on heategevus, hoolimine ja üksteisemärkamine koolipere jaoks ühine südameasi.

Head teha saab mitut moodi ning hea tunde saavad sellest nii abivajajad kui ka heategijad. Juba mitmendat aastat jätkasime jõulueelse heategevusega, mil kutsusime kõiki lapsi ja kooli töötajaid üles tegema head ja märkama abivajajaid. Viis, kuidas jagada abi, rõõmu, toetust, loovust, oli laste enda valida.

Lasteaialapsed meisterdasid auamänge ja  joonistasid jõulukaarte Tartu Kliinikumi laste onkoloogia osakonnas viibivatele lastele.

Koolilapsed meisterdasid lasteaia lastega helkureid ja jõulukaarte, esitasid üleskutse annetada kodudes kasutult seisvaid mänge lasteaiale, noortekeskusele ja koolile, rõõmustasid kooli- ja lasteaiapere laulu ja kommidega, valmistasid Rabatalus elavate loomadele söögiküna, abistasid majahoidjat ning hoidsid kogu detsembrikuu kooli trepid ja ukseesised lumevabad, valmistasid piparkoogitainast müügiks, käidi mitmel korral Alutaguse Hoolekeskused vanuritele ette lugemas ning viidi metsloomadele süüa.

Õpilasesindus korraldas Kurtna asumis imekauni II advendi tähistamise koos laada, õpilaste kontserdi ja laternarongkäiguga.

Üks meie kooli õpilane ütles sel aastal: „Heategu - see on üks meeletult mõnus tegu, mille sa saadad korda, et kedagi aidata või rõõmustada. Pärast seda tekib hea ning soe tunne.“

Illuka Kooli 2023.a heateod on kokku kogutud siia:link opens on new pageIlluka Kooli 2023.a heateod on kokku kogutud siia:">

Viimati muudetud 27.12.2023.