Ettevõtlusnädal

Loomise kuupäev 13.10.2019

Tänavune ettevõtlusnädal, mis kannab motot "Samm sinu unistuseni!" jõudis ka Illuka Kooli. Ettevõtlusnädal on suurim üle-eestiline ettevõtlusfestival, mille eesmärk on tõsta inimeste ettevõtlusteadlikkust ja edendada noortes ettevõtlikkust.

8. oktoobril toimus 1.-4. klassi õpilastele majandus- ja rahateemaline e-viktoriin Kahoot keskkonnas ja 5.-9. klassile ettevõtlusteemaline e-viktoriin Quizizz keskkonnas.

9. oktoober külastas meie kooli ettevõtja Tauri Kärson, kes on Autolevi asutaja. Kohtumine sai teoks tänu algatusele "Minu Lugu" mis viib kokku Eesti edukad ettevõtjad koolinoortega, et rääkida oma lugu ja innustada noori ettevõtlikkusele. Tauri Kärson jagas õpilastega oma mõtteid seoses ettevõtlusega, rääkis sellest, kuidas temast sai ettevõtja ja mis on tema arvates kõige olulisemaks ettevõtlusega tegelemise eeldusteks. Samuti jagas ta lahkesti soovitusi ka seoses õppetööga ja tõi näiteid oma kooliajast.

Samal päeval toimusid noormatele õpilastele ja “Naerupallide” rühma lastele Anneli ja Deiv Bogensi juhendamisel “rahatunnid”, kus tutvustati raha ajalugu, õpetati eristama õiget- ja valeraha ning meisterdati endale isiklik origami rahakott.

Juba järgmisel päeval võis mitmete õpilaste käes ka neid samu värvilisi rahakotte usinasti kasutuses näha, sest siis toimus õpilaslaat. Paarkümmend õpilast olid kodus kõvasti ettevalmistusi teinud. Lettidel ahvatlesid maiasmokki muffinid, pirukad, vahvlid ja koogid. Õhus oli tunda tõelise laada melu ning müüjad ja ostjad võisid rahule jääda.

Kõigi laadalistega kohtume juba aga 12. novembril, kui Illuka Koolis toimub Mardilaat. Olete kõik oodatud!

Viimati muudetud 14.10.2019.