4. klassi osalemine projektis „Ettevõtlik FER“

Loomise kuupäev 17.01.2019

Rahvusvaheline projekt „Noored ja ettevõtlus“ ehk „Ettevõtlik FER“ on kahel järjestikusel õppeaastal toimuv Illuka, Mäetaguse, Iisaku, Avinurme, Tudulinna ja Lohusuu koolide ning Hispaania Kataloonia piirkonna koolide ühine ettevõtmine. Õpilased tutvuvad erinevate leiutajate lugudega; tutvutakse mesilase Feriga, kellel aidatakse päästa mesitaru; tehakse rühmatöid, mängitakse läbi ettevõtte loomine. Õppeprogrammi lõpetab ühine laager suvel.

Kui eelmisel õppeaastal osales projektis „Ettevõtlik FER“ meie kooli praegune 5. klass, siis käesoleval õppeaastal on järg meie klassi käes. Lisaks klassisisestele projektitundidele oleme osalenud juba kahes projektis osalevate Eesti koolide korraldatud ettevõtmistes (osalesid kõik Eesti - poolsed koolid).

Septembris võõrustas meid Lohusuu Kool. Sealsed õpetajad ja õpilased tutvustasid meile oma kooli ning selle piirkonna ettevõtteid. Ettevõtetest tutvusime OÜ Germani taluga, kus valmistatakse soolatud ja marineeritud kurke ning erinevaid kurgisalateid. Saime neid tooteid ka maitsta. Veel tutvusime kohaliku õmblustööstusega, Vene Kultuurikeskusega ning turismiettevõttega, mis pakub majutusteenust kämpingutes.

Novembris võttis meid vastu Mäetaguse Põhikool, kus ettevõtlik koolipere tutvustas samuti oma kooli ja kohalikke ettevõtteid. Esiteks külastasime Mäetaguse Mõisahotelli, kus lapsed tutvusid erinevate töödega, mida tuleb hotellis ja restoranis teha (ise prooviti läbi, kuidas õigesti lauda katta). Ettevõtluspäeva teises osas tutvusime Šoti mägiveisekasvatusega, kus saime teada, miks neid loomi kasvatatakse, mida nad söövad, kui suureks ja raskeks nad kasvavad ning kuidas loomad end kaitsevad?

Käesoleva aasta maikuus on siis meie kooli kord külalisi võõrustada ning neile enda kooli ja kohalikke ettevõtteid näidata ja tutvustada.

Meie kooli ja tegevusi tutvustame samuti oma ühele partnerkoolile Hispaania Kataloonia piirkonnas. Selle kooli lapsed saatsid meile videopresentatsiooni, kus tutvustasid oma FER projektis osalemist ning meie oleme neile saatnud jõulu – ja uusaastatervituse. Lähiajal on plaanis teha meiepoolne videopresentatsioon (kooli tutvustus ja tegevused) ning saata see partnerkoolile Hispaanias.

Õp. Jaanus Uustalu

Viimati muudetud 19.05.2020.