1.klass seikles Kiikla Jõulumemmemaal

Loomise kuupäev 18.12.2023

Reedel 15. detsembril startisid Illuka kooli 1.klassi õpilased ja klassijuhatajad Kiikla Jõulumemmemaale…. Just, just.. jõulumemmede maale… ilm oli imeline - tõeline talvine muinasjutt. Teel Kiiklasse märkasime noori kitsi, põllul suurt kotkast, kes näitas meile oma lennu ilu ning sõitsime mööda mägiveisete karjamaad.

Lõpuks jõudsime Kiikla Rahvamaja juurde, kus algaski meie tõeline seiklus jõulumemmedega.

Kiikla lumememmed võtsid meid väga soojalt vastu ning viisid lapsed reisile, et näidata kuidas mujal maailmas jõule tähistatakse.

Üheskoos asusime jõuluvana jälgi otsima… Esimene reis oli läbi tunneli Hiinasse, kus iga laps sai endale meisterdada draakoni – tulevase 2024. aasta sümboli. Reis Hiina lõppes  põneva draakoni tantsuga, kus lapsed panid oma pika draakoni lainetama.

Järgmine peatus oli Aafrikas kus tervitas meid tähelepanumäng “Pim-pam-pom” – ning aafrika tantsud.

Aasias käisime, Aafrikas ka ja lõpuks jõudsime Arktikasse. Põhjamaal oli  lastel võimalus pikutada jääpangal, kaisutada jääkaru ja kuulata muinasjutte loomadest.

Märkamatult jõudis kätte hetk kus tuli äratada jõuluvana, kes magas oma kambris õndsat und. Selleks, et jõuluvana ärkaks, tuli lastel laulda jõululaulu “Verivorsti lõhna terve tuba täis…”, tantsida ja luuletust lugeda.

Õnnelikud ja meeldivalt väsinud seiklustest said  lapsed jõuluvanalt kaasa väikese meene.

Soovime tänada Kiikla Jõulumemmemaa korraldajaid ja läbiviijaid, kes kinkisid meie õpilastele palju rõõmu ja meeldivaid hetki.

Viimati muudetud 20.12.2023.