Terves kehas terve vaim

Loomise kuupäev 25.04.2019

Keha kannatab ainult oleviku pärast,

Hing kannatab mineviku, oleviku ja tuleviku pärast.

„Epikuros“

 

Inimese keha on loodud liikumiseks, mitte pikutamiseks või istumiseks. Selleks, et end liigutada, pole vaja kalleid spordiklubisid või isiklikku treenerit, iga inimene saab seda endale lubada. 

Tervisenädalal planeerisime lastega tõukeratastega sõidu. Kuna Illukale ehitati uus kergliiklustee ja lasteaiale osteti uued tõukekad ning kiivrid, siis oli ettevõtmine mõeldav ja üsna ohutu. Sel päeval tuli lasteaeda vähem lapsi, sest samal ajal oli ka koolivaheaeg ja ilusad ilmad ning paljud lapsevanemad organiseerisid peredega väljasõite ning puhkusereise. Kohale tulnud lapsed olid aga seiklushimulised ja ootasid kannatamatult, millal liikuma saab hakata. 

Kahjuks pidime ühe lapse jätma Elvega rühma, sest tema taastus alles luumurrust. Teistega panime ohutusvestid selga, kiivrid pähe, tegime rattad igale lapsele parajaks ning sõit võis alata. 

Lapsed olid vaatamata vanusevahele kõik väga tublid. Kes jõudis kiiremini sõita, see jäi vahepeal seisma ja ootas mahajääjaid järgi või kui võhma jätkus, sõitis teistele vastu ning jätkas seejärel jälle grupis.

Et lapsed on alati uudishimulikud ja soovivad näha ning õppida võimalikult palju, siis suundusime metsatukka loodust uurima ja imetlema. Uurisime, kui palju on puud lehte läinud, vaatlesime esimesi kevadlilli: sinililli, siniliiliaid ja ülaseid. 

Tagasiteel oli nii mõnigi rohkem väsinud. Kellel valutas jalg, kes ei suutnud ratast valitseda, kuid lõpuks jõudsime kõik õnnelikult ning tervelt lasteaia mänguplatsile. 

Seal avastasid lapsed, et onu Jüri toob uut liiva. Muidugi oli väsimus nagu peoga pühitud ning koheselt asuti töömehele appi.

Lõunaks olid meie Naerupallid väga näljased ja magama minnes läksid kõik üsna kiiresti nohinal unemaale. 

Pildigalerii leiad siit ...link opens on new page

 

Viimati muudetud 19.05.2020.