"Sini-must-valge minu sees"- esseekonkurss koolinoortele

Loomise kuupäev 13.05.2024

Eesti Keele kui Teise Keele Õpetajate Liit ja Eesti Keelepööre korraldasid II ja III kooliastme õpilastele esseekonkursi teemal "Sini-must-valge minu sees".

Konkursi eesmärgiks oli panna õpilased arutlema selle üle, mis neis endis on sini-must-valget.

Õpilastel lubati olla loovad ning läheneda oma kirjutistesse lennukalt, mistõttu ei antud ette ühtegi soovitust ega juhist.

Esseekonkursile olid oodatud kõikide Ida-Virumaa üldhariduskoolide II ja III kooliastme õpilased. Nii sai konkursile esitatud 6.klassi õpilaste Ksenija Kanguri ja Karl Kristjan Kangro esseed.

Parimate hulka valiti Karl Kristjani essee, mis trükiti ära ning avaldati liidu kodulehel. Samuti oli noormees kutsutud 07. mail Tallinnnasse tunnustamisüritusele.

Tunnustamisürituse raames osales Karl Kristjan Eesti Lastekirjanduse Keskuses toimunud 4.-6. klasside LAK teematunnis ja Teletorinis korraldatud loovusprogrammis "Nutifoto"

Teletorinis toimus ka parimate tunnustamine, osalejate tänamine ja pidulik õhtusöök.

Viimati muudetud 13.05.2024.