Illuka Kooli tunnustati keskkonnamärgisega Roheline lipp

Loomise kuupäev 05.06.2024

4.juunil 2024 toimus Kultuurikatlas Rohelise kooli programmi tunnustusüritus. Tänu meie pühendunud kooli- ja lasteaiapere järjekindlale keskkonnateadlikule tegevusele autasustati Illuka Kooli ülemaailmselt tuntud ökomärgisega  „Roheline lipp“.

Rohelise Kooli programmis osalemine on meile oluline, sest see aitab lastel õppida nautima looduses viibimist, kogema ja tähele panema ning mõistma ökoloogilisi seoseid ja inimese mõju loodusele. Selle tulemusena areneb lapses oskus hinnata nii iseennast kui ka ümbritsevat keskkonda, käituda vastutustundlikult, teha keskkonnateadlikke valikuid ning kanda hoolt tuleviku eest. Meie tegevused õppeaias mitte ainult ei arenda laste praktilisi oskusi, vaid aitavad mõista, et nende tegudega saavad nad muuta maailma paremaks ja jätkusuutlikumaks paigaks.

Keskkonnamärgise taotluse tagasisides tunnustati meid silmapaistva ja aktiivse  projektide algatamise ja  KIKi  ja PRIA toel õppeprogrammidel ja õppekäikudel käimine eest. Samuti õuesõppe koolituste ja töötubade läbiviimise eest oma maakonna õpetajatele. Lisaks öeldi, et tore on vaadata, et esmakordne liputaotleja on nii mitmekesiste tegevustega ja põhjalik. Soovitati liituda rahvusvahelise FEE kampaaniatega.

Lipu andis üle Rohelise kooli patroon president Kersti Kaljulaid. Sündmust toetab SA Keskkonnainvesteeringute Keskus ja President Kaljulaidi Fond.

Täname kõiki – lapsi, õpetajaid, tehnilist personali, lapsevanemaid, kes aitavad edendada ja toetada keskkonnasõbralikku mõtteviisi.

Illuka Kooli seniseid ja ka edaspidiseid tegevusi on võimalik jälgida meie Rohelise Kooli blogislink opens on new page

Viimati muudetud 05.06.2024.