1.-2. klassi õppekäik

Loomise kuupäev 12.06.2023

Käesoleva kevade 8. juuni hommikul kogunesid meie kooli esimese ja teise klassi õpilased kooli juurde väga elevil meeleolus, sest ees ootas põnev õppekäik. Piknikukraam sööklast bussi pakitud, asuti teele Elistvere loomapargi poole.

Tund ja veerand bussisõitu möödus kiiresti ning juba võisimegi minna loomi avastama. Nägime meie metsade suurimat looma põtra, palju väiksemakasvulist põhjapõtra, ilusaid täpilisi kabehirvi, metskitsi. Puurides elasid meie metsade pisikiskjad, kellel oli parajasti toitmise aeg, seega nägime neid vahvasti einet võtmas. Oravat nägime nii puuris kui ka vabalt looduses. Õnnestus näha ka rahvuslooma hunti ja kavalat reinuvaderit. Kaugemalt saime piiluda Elistvere kauaaegset asukat karu Karoliinat, sest tema elukoha ümbruses käisid teeremonditööd. Vaatasime veel piisoneid ja närilisi, nägime parte. Kahjuks ei õnnestunud näha ilvest.

Pärast loomadega tutvumist pidasime piknikku ning lapsed said jäätisega maiustada. Siis seadsime bussinina Ülenurme poole, kus osalesime Eesti Põllumajandusmuuseumis PRIA toetatud programmis „Põllult potti“. Lapsed said oma aiandusalaseid teadmisi proovile panna ning ise seemneid külvata. Vaatasime vanade eestlaste mööblit, tarberiistu ning kodumasinaid. Lõpetuseks said kõik maitsta erinevaid köögivilju, teha porgandiroosi. Kingiks sai iga õpilane raamatu „Porgand Piia seiklused“.

Väsinult, ent rohkete muljetega jõudsime pärastlõunal koju.

õpetaja Piia Otti

link opens on new page">

Viimati muudetud 04.09.2023.