Turvalisuse ja ohutuse teemaline perepäev

Loomise kuupäev 15.11.2019

12. novembril toimus Illuka Koolis tore perepäev teemal „Turvalisus ja ohutus“. Kohale tulid kooli- ja lasteaialapsed, emad, isad, vanaemad ja vanaisad, et koos nautida õpetlikku ja lustliku õhtut läbides erinevaid ohutusteemalisi töötube, vaadata nukuetendust ning külastada heategevuslikku mardilaata.

Õhtu algas liiklusteemalise nukuetendusega “Kati ja Jeti”, mis oli valminud Kirill Teiteri samanimelise raamatu järgi. Etendus rääkis sellest, kuidas lumeinimene Jeti sattus kogemata linna ja kohtus seal Katiga. Koos satuti liiklusesse. Kuna Jeti teadis vaid metsaseaduseid ja sattus ka seetõttu erinevatesse ohtlikesse olukordadesse õpetas Kati teda liikluses käituma.

Üks enim külastatavaim töötuba oli “musta nuku katse” Alustuseks tuletasid politseinikud osalejatele meelde, kui vajalik on helkur ja kuidas seda õigesti kasutada. Seejärel sõideti bussiga pimedale teelõigule, et ise veenduda ise, et helkuriga jalakäijat on autotulede valguses näha väga kaugelt. Tumedates riietes nukku on pimedal ajal aga pea võimatu märgata. Bussisõit näitas, kui kaitsetu ja nähtamatu on helkurita tumedates riietes inimene.

Veendudes selles, et helkur võib olla elupäästja, said perepäeval osalejad helkurite meisterdamise töötoas valmistada endale helkurmärgi või erikujulise helkuri.

Päästeameti töötoas sai tutvust teha tuletõrjespordiga ja panna teadmised proovile puslet lahendades. Maanteeameti töötoas räägiti turvavarustuse korrektsest kasutamisest.

Õhtu lõppes heategevusliku mardilaadaga, mille käigus kogusime raha Illuka Koolile puuviljakuivati ostuks.

Laada populaarseim müügiartikkel oli kahtlemata laste isevalmistatud tervislik õunakrõps. Lisaks kaubeldi käsitöö ja küpsetistega. Nagu igale tõsiseltvõetavale laadale kohane, ei puudunud ka suhkruvatt, mis tõi naeratuse nii mõnegi väikese laadalise näole. Keset laadamelu üllatasid laadalisi lõbusa laulu, lustimise ja pillimüraga mardisandid, kes jagasid kõigile laadalistele häid soove.

Heategevusmüügist laekus üle 170 euro, mille eest saame soetada koolile päris oma puuviljakuivati, et “õunakrõpsuvabrik” saaks oma tegevust jätkata ka järgmistel hooaegadel.

Suur tänu kõigile osalejatele! Kummardus ja aitäh töötubade läbiviijatele Tõnu Jaaniperele ja Pääste-, Maantee- ning Politsei- ja piirivalveameti esindajatele.

Perepäeva videokokkuvõte:

Viimati muudetud 15.11.2019.