Taimetervise rändnäitus Illuka koolis

Loomise kuupäev 13.05.2022

Kas teie teate, mis on taimepass?

Meie nüüd teame! ÜRO peaassamblee kuulutas 2020. aasta välja kui rahvusvahelise taimetervise aasta, et selgitada inimestele, kuidas igaüks saaks taimede tervise heaks midagi ära teha. Tähistamaks seda sündmust, koostasid Maaeluministeerium, Põllumajandus- ja toiduamet, Põllumajandusuuringute keskus ning Bioloogiaõpetajate ühing koostöös taimetervise lahti keritava rändnäituse koos töölehtedega, mis on tuuritanud mööda Eestimaa koole ja jõudis nüüd ka meieni.

Näitus tutvustas taimetervise mõiste olemust ja ajalugu, taimekahjustajate levikuviise ning seda, kuidas neid ära tunda ja eristada. Aga ka tagajärgi, mida taimekahjustajad ja haigused võivad taimedele põhjustada.

Rühmatööde käigus kinnistasime oma teadmisi ning nüüd võime julgelt öelda, et oleme ohtudest teadlikumad ning poest taimede ostmisel otsime enne taimepassi, sest see tagab meile terve ja haigusevaba sordi.

Viimati muudetud 14.05.2022.