Omaküpsetatud piparkoogid tõid Alutaguse hooldekodule suurt rõõmu

Loomise kuupäev 25.12.2018

Jõulud on heategude aeg ning juba mitu aastat on Illuka koolipere loobunud jõulukingitustest, vaid paneb rahad kokku ja proovib tuua jõulurõõmu ka neile, kes peavad jõulud veetma kodunt eemal. Selleks moodustub meie koolis lausa “jõulukonveier”, kus iga lüli, midagi teha saab. Sel aastal otsustasime valmistada jõulurõõmu hooldekodu elanikele küpsetades neile piparkooke.

Piparkookide küpsetamise ettevõtmises osales 8.ja 9.klass eestvedajana raha kogumise ja piparkookide küpsetamisega. Lasteaed, 2.klass ja õpetajad aitasid piparkookide kaunistamise ja pakkimisega.

Ettevalmistused algasid varakult.  Kõigepealt oli valmis vaja teha proovipartii, et näha kui palju piparkooke ühest portsust taignast välja tuleb, arvutada välja lõplik kogus ning hakata tööle. Rahad kogutud hakkasimegi tööle, eesmärgiks küpsetada 105 piparkoooki ( ja igaks juhuks veidi rohkem) Alutaguse hoolekeskuse elanikele.

Lapsed tegid valmis taigna ja nentisid, et nii head taignat nad veel saanud ei ole.  Järgmisel nädalal läks küpsetamiseks ja vot see oli katsumus, ei olnudki nii lihtne taignat rullida ja ühesuguseid piparkooke teha ja need ahjud, lähevad ju kuumaks…..

Piparkoogid küpsetatud asusid tööle järgmine lüli meie jõulukonveierist ning nii suundusidki meie piparkoogid lasteaia laste ja personali nobedate näppude alla, kus kõik koogikesed endale kauni ja värvilise jume said.

Samal ajal tegid tublid väikesed päkapikud 2.klassist valmis kaardikesed jõulusoovidega ning õpetajad andsid viimase lihvi pakendades kõik 105 piparkooki eraldi pakiks.

Suur tänu kõigile osavõtjatele ja eraldi tänu ka õp. Karinile lasteaiast, kes alati meie hullude ideedega kaasa tuleb ning kelle nobedad näpud heegeldasid valmis ka kaks imearmast korvikest, mille sisse pakendatud piparkoogid kenasti paigutatud said.

Õpetaja Anneli Dietrich

Viimati muudetud 25.12.2018.