Maakondlik vene keele mäng 6.-9. klasside õpilastele ”Русский язык - это просто и легко”

Loomise kuupäev 17.04.2019

12.aprillil toimus Illuka Koolis maakondlik vene keele võistlus/mäng teemal „Tallinn“. Meie pealinn on ilus ja huvitav linn, millest võtsid osa 41 õpilast ja 11 Ida – Viru maakonna vene keele õpetajat.

Vene keele mängu teema Tallinn valitsus seetõttu, et seda linna peaks tundma iga eestimaalane ja sellest peaks oskama rääkida ja tutvustada kõikidele külalistele igaüks ning kui vaja, siis ka vene keeles.

Traditsiooniliselt valmistasid ülesanded ette maakonna koolide kõik vene keele õpetajad. Mängu kestel tuli lahendada  erinevaid ristsõnu, viktoriiniküsimusi, kirjutada lühiluuletusi, tunda ära  vaatamisväärsusi, teada legende Tallinna kohta ning ära arvata tänase Tallinna linnaosad, embleemid  ning nende asukoht linnakaardil.

Meie kooli õpilastel läks mängus hästi: I koha saavutas võistkond „ Kristiine“, kuhu kuulus ka 6 kl. õpilane Ignat Domožilov,  Polina Orlik saavutas võistkonnaga „Põhja- Tallinn“ III koha, Sofja Nazarenko võistkonnaga „Nõmme“ 5.koha ning Darja Meinson võistkonnaga „Kesklinn“ 6.koha.

Õpetaja Emilia Landra

Viimati muudetud 19.05.2020.