Loovusnädal tõi koolirõõmu

Loomise kuupäev 02.02.2021

25.-29. jaanuarini tähistasime Illuka Koolis loovusnädalat. Loovus on ka üheks Illuka Kooli põhiväärtuseks.

Loovus aitab luua uusi ideid, mõelda ja näha olukordi tavapärasest erinevalt, tajuda ja leida uusi seoseid. Loovus hõlmab endas inimese omadusi ja võimeid, tema oskust mõelda loovalt ja olla aktiivne. Kuid loovuse all peetakse silmas ka tulemusi ehk teoseid, esemeid või uudseid probleemilahendusi.

Loovusnädala Illuka Koolis avasime esmaspäeval kahe näitusega. 2016.a valmis kunstnik Eduard Zentšiku meistriklassis ühistöö tulemusena rõõmsameelne ja nauditav näitus „Värvikad fantaasiad“. Tänaseks on näitus rännakutelt Riigikogust, Taivalkoskist ja Helsingist kooli tagasi jõudnud ning leidnud püsikoha keldrikorruse galeriis.Mõisa 1.korruse koridoris aga rõõmustab märtsikuu lõpuni silma kunstnik Liisi Lukk´i imeline segatehnikas näitus.

Teisipäeval jätkus Illuka Kooli loovusnädal lumekujude ehitamisega, sest pärast lumiseid talvepäevi kinkis ilmataat meile mõnusa sulailma. Õpilased ehitasid mitmesuguseid loomi kujutavaid lumeskulptuure.  Tööülesanded jagati usinalt omavahel ära: kes kühveldas labidaga lund, kes transportis kelguga lund, kes vormis lund kujuks, kes andis skulptuurile viimase lihvi ja kes tundis lihtsalt rõõmu lumisest ilmast.

Õpetaja Piia eestvedamisel osalesid õpilased nädala jooksul loovdraama õpitubades. Loovdraama on õppemeetod, mida juhib õpetaja, kes võimaldab õpilasel fantaseerida, imiteerida ja etendada. Üheskoos dramatiseeriti nooremate õpilastega muinasjutte ja vanemate õpilastega erinevaid inimelu kujuteldavaid ja reaalseid situatsioone, näiteks “hädamaandumine asustamata saarel”, “teismelise õigused ja kohustused” jne. Õpilastele meeldisid loovdraamad just seetõttu, et seal sai improviseerida, ei pidanud eelnevalt teksti pähe õppima ja harjutama. Tegevused ja lood sündisid spontaanselt.

Lisaks kujundati õppetundides ja pikapäevarühmas keemiliste elementidega t- särke, meisterdati vulkaane, kujundati matemaatilisi valemeid, vooliti leevikesi, loodi punkluulest inspireeritud vabavärsse, viidi läbi armastuseteemaline pressikonverents ja osaleti paljudes muudes loovtegevustes.

Kõikide tegevustega saab lähemalt tutvuda siit: Illuka Kooli loovusnädallink opens on new page

Viimati muudetud 02.02.2021.