Läbi mängu ettevõtlikuks kodanikuks

Loomise kuupäev 10.03.2020

Täna said Illuka Kooli õpilased läbi praktilise tegevuse ja mängides rollimängu, arendada oma ettevõtlikkust ja ettevõttepädevust. Meil oli külas Ettevõtlusküla oma kaasahaaravate õppemängudega.

3.-4. klassi õpilased mängisid mängu "Ettevõtlik pere", mille käigus õpiti, kuidas säästa raha, harjutati dokumenteerimist, klientide teenindamist ja tehingute tegemist ning saadi teada, mis on pereettevõte, kodukulud, säästmine, sularaha, pangakonto, müügiarvestus jne.

5.-9. klassi õpilased mängisid mängu "Ettevõtlik kodanik", mille käigus harjutati dokumenteerimist, klientide teenindamist ja tehingute tegemist, saadi ülevaade ettevõtjate panusest ühiskonda ja töötajate panusest ettevõttesse ning õpiti, mis on ettevõte, mis osadest koosneb palk ning mis on tulu- ja mis on kuluallikad.

Õppemängude käigus saadud teadmised ja praktilised kogemused suurendavad õpilaste valmisolekut ise luua, majandada, analüüsida ning oma tegude kaudu ka kogukonda mõjutada.

Viimati muudetud 11.03.2020.