Haridus- ja Teadusministeeriumi info: kiirtestimine koolides

Loomise kuupäev 29.10.2021

Hea lapsevanem!

Tulenevalt vabariigi valitsuse uutest piirangutest, hakkab koolides toimuma alates 1. novembrist kolm korda nädalas õpilaste ja koolitöötajate kiirtestimine. Esimesel kahel nädalal testivad end kõik õpilased ja koolitöötajaid (sh vaktsineeritud ja läbipõdenud) kolm korda nädalas, edaspidine testimiskorraldus vaadatakse sõltuvalt olukorrast üle.
Tegemist on ninasõõrme eesosast võetava prooviga, mille tulemus selgub 15 minutiga ja õpilane teeb seda endale ise õpetaja juuresolekul. Tegemist on hõlpsalt kasutatavate testidega, mida saab laps õpetaja juhendamisel ise teha. Samu sertifitseeritud SelfDiagnostics teste on kasutatud Austrias nii koolides kui kodudes õpilaste testimiseks.

Testitegemise õpetus – videojuhislink opens on new page.

Õpilase testimiseks on vajalik lapsevanema nõusolek. Kui olete nõus lapse testimiseks SelfDiagnostics testiga ülaltoodud viisil, siis ei pea te eraldi midagi tegema.
Kui lapsevanem keeldub testimiseks loa andmisest, siis teavitada sellest hiljemalt pühapäeva õhtuks (31.oktoober 2021) Stuudiumi kaudu.

Kuna lapsed said 1.novembril koolis õpetaja juhendamisel iseseisvalt testimisega suurepäraselt hakkama, siis otsustasime usaldada alates 3.novembrist covid kiirtestimise tegemise kodudesse. Täpsem info lapsevanemale Stuudiumis.

PS. Alates 1.novembrist 2021.a kannavad kõik täiskasvanud ja 6.-9.kl õpilased kooli ühisruumides maski. Tunni ajal võib õpilane olla ilma maskita.

NB! Torusall ei ole mask!

Illuka Kooli juhtkond

Viimati muudetud 02.11.2021.