ERasMUS+ "Future Skills Future Citizens" projektikohtumine Saksamaal

Loomise kuupäev 12.06.2022

Illuka Kool õpilased Herta Rajas, Anastassia Romanenko, Markus Grinfeld ja Timofey Goshka ja õpetajad Ave Amor, Anneli Dietrich ja Katrin Pool viibisid käesoleval nädalal Erasmus+ projekti "Future Skills Future Citizens" raames Saksamaal.
Õppetegevus toimus ühes Alam- Saksi liidumaa väikelinnas nimega Brake. Linn asub Põhjamere läheduses Weseri jõe alamjooksul. Ööbisime aga teises maaliliselt ilusas väikelinnas nimega Elsfleth, mis asub jõgede Hunte ja Weseri ühinemiskohas ning kus asuvad merekoolid, sadamad ja dokid ning võib näha ookeanilaevu.

Nädala jooksul tutvusime projektipartneri kultuuri, kooli ja õppekorraldusega. Projektis osalevad õpilased tegid intervjuusid kohalike õpilastega ja uurisid nende soove ja ettepanekuid tulevikukoolile ja teemadele ning oskustele, mida õpilaste arvates nende koolis praegu ei käsitleta või käsitletakse liiga vähe.

Õppereisi jooksul külastasime mitmeid tuntud vaatamisväärsusi. Külastasime teaduskeskust "Universum" ja Bremenhaveni linnas asuvat kliimamaja, kus nägime erinevaid kliimavöötmeid, tajusime erinevaid temperatuure, õhuniiskust, saime teadmisi kliimamuutuste kohta jne. Lisaks käisime ekskursioonil Bremeni linnas, nägime vendade Grimmide tuntud muinasjutu „Bremeni linna moosekandid“ kangelasi, imelist katedraali ja vanalinna koos oma turu ja esimeste kohalike maasikate ja vaarikatega. Kõige unustamatu mulje jättis kindlasti Põhjameri, milles saime oma varbaid jahutada ning loomulikult tõusu ja mõõna kogemine ja nägemine- looduse jõud on imeline.

Nagu ikka on väga raske hüvasti jätta, sest viie päeva jooksul loodi tugevaid sõprussuhteid. Loodetavasti kohtutakse veel!

Viimati muudetud 13.06.2022.