Eesti nädal 17.-21. veebruar

Loomise kuupäev 17.02.2020

17.- 21. veebruarini on Illuka Koolis Eesti Vabariigi sünnipäeva auks "Eesti nädal".

Esmaspäeval on laulupäev. Õpetaja Peetri juhendamisel saab mõisa saalis vanemat rahvalaulu ehk regilaulu kaasa laulda peale 3. tundi 5.-9. klass ja peale 4. tundi 1.-4. klass.

Teisipäeval on loodusepäev. Teisipäeval on meil külas loodusfilmitegija ja harrastusfotograaf Ants Tammik. Ta on ainus eesti filmitegija, kes pälvis 2016. aastal rahvusvahelisel Matsalu loodusfilmide festivalil kategooriavõidu. Ka tuntud lastefilmi «​Eia jõulud Tondikakul» võttegrupi loodusoperaatorite tiimi juhtis Ants Tammik. Kohtumine toimub mõisa saalis 1.-4. klassile 4. tunni ajal ja 5.-9. klassile 5. tunni ajal.

Kolmapäeval on tantsupäev. Eesti rahvatantsuga saab tutvust teha mõisa saalis õpetaja Kaja juhendamisel peale 3. tundi 5.-9. klass ja peale 4. tundi 1.-4. klass.

Neljapäeval saavad 5.-9. klassi õpilased kaasa mõelda ja oma teadmised proovile panna nii Eesti geograafias, spordis, muusikas kui ka ajaloos, sest 5. tunni ajal mängime mõisa saalis "Eesti mängu". Mängus osaleb kolm mängijat (õpilane, õpetaja ja volikogu liige), kes viskavad täringut ja vastavad Eesti-teemalistele küsimustele.

Reedel on kell 8:30 mõisa saalis Eesti Vabariigi aastapäevale pühendatud pidulik kontsert-aktus. Aktusele järgneb filmipäev, kus õpilastele näidatakse Eesti filmiklassikasse kuuluvaid filme. Koolipäev on lühendatud ja kestab kella 11:00ni.

Ka meie koolisööklas on Eesti toidu nädal, kus terve nädala raames pakutakse õpilastele Eesti toite.

Ilusat Eesti sünnipäeva ootust!

Viimati muudetud 17.02.2020.