5. ja 6. klassi õppekäik Narva ja Sillamäele

Loomise kuupäev 07.06.2021

Esmaspäeval, 7. juunil osalesid meie kooli 5.– 6. klasside õpilased õppekäigul Narvas ja Sillamäel. Kõigepealt osalesime Narva Linnuse muuseumiprogrammis „Keskaeg“, kus tutvuti selle ajalooperioodi elu-oluga Liivi ordu endistel aladel (praegused Eesti ja Läti territooriumid). Õpilased said teada ja tunda, kuidas on olla keskaegse talupoja, käsitöölise, mõisniku, rüütli ja preestri rollides. Selga sai proovida ka eelnevalt nimetatud tegelaste riietusesemeid. Veel mängiti interaktiivset mängu, kus tuli leida tänapäevaste linnade nimedele Liivi ordu aegsed linnade nimed (näiteks Tartu– Dorpat, Kuressaare– Arensburg); kui palju rüütleid ja preestreid elas tollastes kaitseehitistes ning mitu kaitseehitist oli üldse kokku.

Järgnevalt tegime bussiekskursiooni läbi Narva linna, kus giid tutvustas meile ülejäänud vaatamisväärsusi. Nendest olulisemad olid linna kunagise tekstiilitööstuse elu– ja tööstushooned, milles said tööd tuhanded inimesed. Õppekäigu Narva osa lõpetasime Euroopa Liidu– Venemaa piiri lähedal, Narva jõe äärsel promenaadil; kus nautisime ilusat ilma, vaadet ümbritsevale ning pidasime piknikku.

Meie õppekäigule lisas toreda lõpuosa äsja valminud ja avatud Sillamäe promenaadi külastus, kus oli palju avastamist mereäärsete puhkekohtade ja vabaaja atraktsioonide näol. Lõppkokkuvõttes oli see päev tore ja avastamisväärt ettevõtmine.

5. ja 6. klasside klassijuhatajad

Viimati muudetud 13.06.2021.