1. klass käis tutvumas Kurtna raamatukogu ja noortekeskusega

Loomise kuupäev 18.09.2020

Käisime 17. septembril tutvumas meie koolile lähedal asuva raamatukogu ja noortekeskusega.

Paljud õpilased sõidavad hommikuti mõlemast majast mööda teadmata, mis majad need on. Nüüd nad teavad. Raamatukogus ootas meid Jaana, kellega vesteldes selgus, miks on raamatukogud vajalikud, kuidas sealt raamatute laenutamine käib ning mida lisaks raamatute laenutamisel seal veel tehakse ja näidatakse. Külastasime ka teisel korrusel olevat näitust. Siis said õpilased iseseisvalt raamatuid sirvida.

Seejärel suundusime noortekeskuse poole. Kuna koolist noortekeskusesse sõites on kõige ohtlikumaks olukorraks liikluses sõidutee ületamine, siis ootaski meid noortekeskuse Mirjam koos maskotiga juba enne sõiduteed. Suundusime koos bussipeatusesse ja mängisime läbi olukorra, kus me tuleme koolist ning väljume bussist ja kuidas see tee ületamine siis peaks toimuma, sest antud lõigul sõidab palju sõidukeid ja mitte kõik ei pea kiiruspiirangust antud alas kinni. Seega tuleb seal teed ületades olla eriti tähelepanelik. Nagu tellitud, tuligi just Illukalt ka liinibuss, millelt maha tulemist me saime harjutada. Ootasime ära kuni buss eemaldub ja siis ootasime kuni tee on vaba, et saaksime üle tee minna. Oli küll külm ja vihmane ning autosid muudkui tuli ja tuli mõlemast suunast. Jõudsime siiski sõidukitevaba hetke ära oodata ja saime turvaliselt üle tee.

Mirjam tutvustas noortekeskuses toimuvaid huviringe ning näitas, mis ruum noortekeskuses milleks mõeldud on. Iga tegevuse juures oli vähemalt üks õpilane, kes hõikas: “Seda ma tahaksin teha!“ Ja siis nad saidki teha. Nii mõnegi elevust tekitanud tegevuse juurde tekkis lausa järjekord. Peaaegu 2 tundi noortekeskuses möödus väga kiiresti, igavust ei tundunud keegi tundvat.

Aitäh meie võõrustajatele!

1. klass ja õpetaja