Õppekäik Tagavälja tallu

Loomise kuupäev 15.09.2020

1. klass sõitis 15. septembril Tagavälja tallu, et tutvuda eluga maal. Meid tervitas talu perenaine Vilve. Kõigepealt suundusime põllule, kus õpilaseid tundsid väga hästi ära vaos kasvava kartuli. Perenaine Vilve ei jõudnud kartuleid nii kiiresti välja kraapida kui õpilaste käed neid korvi noppisid. Põllult leidsime ka porgandid, mis osutusid oma kasvult pigem väikeseks kui suureks. Perenaine selgitas õpilastele, miks sellel aastal porgandisaak viletsavõitu on. Õnneks sobivad loomadele söögiks koos pealsetega ka pisikesed porgandid. Nägime veel kasvamas kapsaid, sibulaid, suvikõrvitsat, kõrvitsat, tomatit ning teravilju (oder, kaer ja nisu). Populaarseks osutus punase sõstra põõsas, kuhu olid jäänud veel viimaseid marju. Pärast meid enam marju ei olnud.

Põllult saagiks saadud porgandid olid abiks loomadega tutvumisel. Teel põllult loomade juurde tuli nii mõnelgi õpilasel endal porgandi- isu. Nii saigi igaüks oma korjatud porgandite seast valida endale söömiseks suuremaid, mis õpetaja ja perenaise abil puhtaks pesti. Kui aga endal oli saagiks kuidagi eriti väikesed porgandid sattunud, siis küsides jagati suuremaid porgandeid lahkelt klassikaaslastele. Kui porgandi- isu oli leevendust saanud, jäi neid õnneks piisavalt, et ka loomadele pakkuda. Porgandit olid ootamas hobused, poni ja lambad. Kanu kostitasime teradega. Soovijad said ka loomi paitada ning proovida kana sülle võtta.

Kui põllumaa oli vaadatud ja loomad toidetud ning paitatud, said soovijad ka traktori rooli taha ronida. Sekunditega moodustus järjekord.
Nagu ikka, kui kusagil külas käid, siis antakse ikka külalistele midagi kaasa. Nii saime ka meie Tagavälja talust kaasa erinevaid sügisande. Kõrvits on plaanis viia lasteaia juures olevasse Tallinna Loomaaia jaoks kogutavate kõrvitsate kasti.

Aitäh Tagavälja talule!

1. klass ja õpetaja